Menüü

Mulgi Elamuskeskus

Mulgi Elamuskeskus asub Mulgimaal endises Sooglemäe talukompleksis. Nende ekspositsioon ja sündmused avavad ukse mulkide olemusse ja mulgi pärandkultuuri. Keskus on mulgi maamärk ja identiteedi kandja, mis on nii arhitektuuriline vaatamisväärsus, muuseum, sündmuste korraldamise keskus kui Mulgimaa info ja toodete-teenuste müügikeskus.

Keskuse külastus sisaldab kogu Sooglemäe talukompleksiga tutvumist. Hooneid ja välisalasid saab külastada ning ekspositsiooniga tutvuda nii omal käel kui giidi juhendamisely. Ringkäik algab häärberist ehk Mulgi Elamuskeskuse peahoonest, jätkub sisehoovis ja vanasse tallihoonesse rajatud ekspositsioonihoones ning kulgeb edasi maa-alal. Terve maastiku seovad tervikuks, kergliiklusteed, mille küljes paiknevad mitmed privaatsed tegevussopid ja lastele mõeldud mänguplatsid.

Rohkem infot leiab nende kodulehel.

Holdre loss

Taageperast vaid kaheksa kilomeetri kaugusel asub Holdre loss, mida tuntakse sama arhitekti tõttu ka Taagepera lossi väikevennana. Rikkaliku liigendusega mõisahäärberis on viimaste renoveerimistööde järgselt end sisse seadnud Eesti Rahvuslik Klaverimuuseum.

Holdre lossi külastuskeskus koos klaverimuuseumi püsinäitusega avati 21.07.2022.

Tänaseks osaliselt renoveeritud lossi näol on tegemist juugendstiili pärliga, mis koos klaverimuuseumiga moodustavad ühtse terviku. Muuseumi kollektsioonis olevad pillid annavad ülevaate Eesti klaveriehituse ajaloost ning enamik pille on seotud kas Eesti tuntud klaverimeistritega või kultuuriloost tuntud isikutega (Keres, Naissoo, Kõpp jt).

Klaverimuuseum on avatud:

Suveperioodil T-L 11:00-18:00, P 11:00-16:00

Talveperioodil R-L 11:00-18:00, P 11:00-16:00

Sissepääs Klaverimuuseumisse on tasuline:

  • Täispilet 8 €
  • Grupipilet alates 15st inimesest on 7 € külastaja kohta
  • Sooduspilet 6 € (õpilased ja seeniorid)

Ettetellimisel on võimalik tellida muusikalist giidituuri helilooja ja muuseumi asutaja Alo Põldmäega (tuuri kestvus 1-1,5h).

Rohkem infot Holdre lossist ja Klaverimuuseumist leiab siit.